Cukorbetegség megszüntetése, Szendi Gábor: A cukorbetegség gyógyítható? Hát persze!
Tartalom
Norvég tudósok felfedezték, hogy a hasnyálmirigyben a szomszédos sejtek képesek átvenni a sérült vagy hiányzó inzulintermelő sejtek funkcióit - kutatásuk elvezethet a cukorbetegség új kezelési módjaihoz. A cukorbetegséget az okozza, hogy nem képesek inzulint termelni a sérült vagy nem létező inzulinsejtek.
Az inzulin egy hormon, mely a vércukorszint szabályozásához szükséges. Sok cukorbeteg inzulint kap a vércukorszint szabályozására. A hasnyálmirigy sejtjei képesek az alkalmazkodásra A norvégiai Bergeni Egyetem szakemberei nemzetközi kutatókkal együttműködve felfedezték, hogy a hasnyálmirigy glukagontermelő sejtjei képesek változni és alkalmazkodni oly módon, hogy ellássák a szomszédos sérült vagy hiányzó inzulintermelő sejtek feladatait.
A glukagon egy peptidhormon, melyet a hasnyálmirigy alfasejtjei termelnek, és feladata a vércukorszint emelése, azaz hatása ellentétes az inzulinéval.
Ennek ellenére optimisták az új kezelési lehetőségek megközelítését illetően. Növelték az inzulintermelő sejtek számát Kutatásukban először voltak képesek leírni a sejtidentitás változása mögötti mechanizmust, mely nem cukorbetegség megszüntetése passzív folyamat, hanem a környező sejtekből jövő jelzések eredménye.
Eredményeiket cukorbetegség megszüntetése mutatták be. A cikk az ajánló után folytatódik Megjelent Mentes Anyu legújabb szakácskönyve! Inzulinrezisztenseknek és mentesen táplálkozóknak főzni nagy kihívás, ebben nyújt segítséget Nemes Dóra, a Mentes Anyu megálmodója.
Legújabb szakácskönyvében minden étkezésre és alkalomra található szuper könnyű, mentes fogás. A receptek nemcsak kipróbáltak, de minden étel tápértéke kalória, szénhidrát, zsír, fehérje pontosan, adagokra ki van számolva.
Kizárólag online elérhető, a FeminaShopban! Promóció - Ha többet tudunk meg az ezen sejt rugalmassága mögött álló mechanizmusról, valószínűleg képesek leszünk a folyamatot kontrollálni, és még több sejt identitását megváltoztatni oly módon, hogy több inzulin termelődjön - magyarázta Ghila. A kutatók szerint felfedezésük nemcsak a cukorbetegség kezelését illetően jó hír. A sejtidentitás és -funkció változtatásának képessége döntő felfedezés lehet más sejthalál okozta betegségek kezelésében, mint az Alzheimer-kór és a szívroham miatti sejtkárosodás - mondta Luiza Ghila.
Szendi Gábor: A cukorbetegség gyógyítható? Hát persze! A cukorbetegség gyógyítható, csak ezt senkinek nem érdeke közölni a betegekkel.
Egészséges reggelik - cukorbetegeknek is Természetesen a kettes típusú cukorbetegség megelőzése szempontjából a legfontosabb a helyes táplálkozás. A következő alacsony glikémiás indexű ételek fogyasztása ajánlott a reggeli órákban.